O nás

Ahoj,
jsme Eliška a Lucka a rádi bychom Vám představily Eladore kids.
Eliška je švadlenka a já maminka malého Tea. V době kdy jsem čekala Tea, jsme se dohodly, že bychom mohly pár věcí pro malého ušít. A tak jsme nakoupily látky, sedly ke strojům a šily. Zároveň se kolem nás rodila další a další miminka, a tak jsme i pro ně ušily pár oblečků, kolotoč nad postýlku a nebo třeba mantinely. A právě v tu chvíli, nás napadlo začít připravovat krabičky, které obsahují námi ušité věci, abyste i vy mohli nějaké mamince a miminku udělat radost. A nebo třeba zrovna vašemu drobečkovi, na kterého už tak netrpělivě čekáte.

4E20C88E-4AD3-4087-8603-C647539F4800 unnamed

ODPOVĚDĚLY JSME NA PÁR OTÁZEK :) 

Kdy jsi začala šít a kdo tě k šití přivedl? 

ELIŠKA: Jako malá jsem s mamkou ušila v ruce pár oblečků na panenky, ale to se asi moc počítat nedá. Víc jsem pak začala tuším okolo svých 15, kdy jsem jezdila často za babičkou, u které jsem šila na stroji, a která mi se šitím pomáhala. Takže jsem s sebou věčně tahala nějaké rozešité věci.

LUCIE: Šít jsem začala v roce 2021, díky Elišce. 

Jsi samouk nebo máš nějaký kurz, školu?

ELIŠKA: Ze začátku jsem se pouštěla do projektů jen tak sama od oka, jak mi to přišlo. Bez jakýchkoliv znalostí, takže to většinou bylo metodou „pokus-omyl“. Občas tedy za pomoci babičky. Později jsem si ale dodělala alespoň dálkově střední průmyslovou školu oděvní. A hodně jsem se toho naučila jednoduše praxí, ať už v práci nebo během zakázek. 

LUCIE: Chtěla jsem, aby mi Eliška ušila nějaké věci do výbavičky pro syna Tea. A odpověď byla: “pomůžu ti, ale ušiješ si to sama”. Tak jsem šila nejdřív s Eliškou, pak jsem k Vánocům dostala šicí stroj a od té doby jsem zkoušela šít i doma.

Co bereš jako svůj zatím nejlepší výkon? 

ELIŠKA: Těžko říct. Každý svůj dokončený projekt. :-D Mám pocit, že při každé věci, která mi projde rukama (a strojem) se stále něco učím a vymýšlím, jak to udělat lépe, takže snad každý další výtvor je lepší a lepší. V poslední době to jsou ale asi různé zavinovací šaty, které jsem šila (nejen) pro družičky na svatby. 

LUCIE: Můj nejlepší výkon je podprsenka a těhotenské zavinovací šaty, které jsem šila tak dlouho, že jsem porodila dřív než jsem je stihla pořádně unosit. :D 

Co tě na šití nejvíc baví?

Eliška: Ten okamžik, kdy z látky, která je ve 2D, vznikne nějaký kousek, který má rázem 3D rozměr a stane se tak konkrétní věcí. A pak také to, když vidím, že mnou ušitou věc někdo používá, nosí a je s ní spokojen. 

Lucie: Šití je pro mně chvíle odpočinku. Baví mě vymýšlet kombinace látek, a kochat se hotovými výtvory!

Co tě na šití nebaví?

Eliška: Párat. :-D A u některých větších projektů je nejhorší ta část těsně před dokončením. Člověk už to chce mít hotové a ono pořád ještě něco zbývá.

Lucie: Nebaví mě párat a navlékat nit. :D